Logo

Nejčastější otázky a odpovědi

BEAUTY AKADEMIE je kosmetickou školou s mnohaletou tradicí a skvělým materiálním a odborným zázemím. Patří mezi největší kosmetické školy pro odborné vzdělávání v České republice. Beauty akademie není jen školou, ale kompletním programem, který Vás bude provádět celým Vaším profesním životem.

Spolumajitelkou Beauty akademie je uznávaná specialistka v oboru Ing. Monika Kubová Dvořáková, která je garantem vzdělávání BEAUTY AKADEMIE, členkou představenstva Asociace kosmetických a kadeřnických oborů a je členkou pracovních skupin tvorby profesních a standardů Ministerstva zdravotnictví.

Je BEAUTY AKADEMIE akreditovanou školou a poskytuje certifikované kurzy?

Ano, Beauty akademie je akreditována Ministerstvem školství a autorizována Ministerstvem zdravotnictví. Patří mezi autorizovaná střediska NSK. Všechny kurzy jsou akreditované nebo certifikované. Akreditované kurzy je možno hradit Úřady práce. Podrobné informace naleznete na https://beautyakademie.cz/certifikace-a-autorizace/

V jakých městech se mohu ke studiu přihlásit?

Školící centra Beauty akademie najdete v Praze – Antala Staška 25, Praha 4 nebo v Hradci králové – Třída Karla IV. 1283/28, Hradec Králové. Obě centra jsou v dostupnosti MHD a v okolí je možnost parkování.

Jaké materiální zázemí škola nabízí?

Všechny učebny jsou vybaveny polohovatelnými elektrickými lehátky a nastavitelnými profesionálními židlemi. V kosmetické škole naleznete několik místností podle typu studia. Při práci používáme videoprojekci a nejmodernější výukové techniky. Studentky získávají také videomateriály, skripta, pracovní sešity a další materiály. Mají možnost využít také speciálních 3D figurín pro trénink dovedností. Vše, včetně spotřebovaného materiálu, je zahrnuto v ceně kurzu, modelky nic neplatí. Lektorky jsou Vám k dispozici i po ukončení kurzu k profesionálním konzultacím.

Pracuje škola s profesionálními estetickými přístroji?

Ano, škola je vybavena nejmodernějšími profesionálními kosmetickými a estetickými přístroji, které využívají nejvyhledávanější salony na celém světě jako jsou hydrodermabraze, ultrazvukové technologie, světelné technologie, elektroporační technologie a další. Škola má vlastní prodejní a servisní středisko profesionálních přístrojů, které studentky podle typu zvoleného kurzu, používají při svém studiu. Díky tomu se naučí nejmodernější postupy a dovednosti.

Kdo jsou lektoři kosmetické školy?

Vyučující mají odborné vzdělání a minimálně 10 letou praxi v oboru a jsou autorizovanými osobami Ministerstva zdravotnictví a schválenými lektory Ministerstva školství a tělovýchovy. Všichni lektoři mají také pedagogické vzdělání.

S jakou kosmetickou budu na kurzech pracovat?

Pracujeme se 3 profesionálními kosmetickými značkami, tak aby se studenti seznámili s různými produkty, postupy a metodami práce. Pracujeme s profesionálními kosmetickými značkami – italskou Mesmerie, francouzskou Carelika a maďarskou Stella. Naučíte se pracovat nejen s mnoha řadami kosmetických produktů, kombinovat a analyzovat, ale budete používat i nejmodernější produkty jako gelové liposomální masky, alginátové masky, peel of masky a další.

Mohu provádět profesi ihned po ukončení kurzu?

Ano, po složení profesní zkoušky v oboru můžete ihned požádat o živnostenské oprávnění ihned po ukončení kurzu bez odpovědného zástupce – garanta. Můžete ihned profesi vykonávat. Profesní zkouška je vždy v ceně kosmetického kurzu. Součástí kurzu je také podnikatelské minimum, které Vás provede začátky podnikání.

Dostanu po kurzu CERTIFIKÁT?

Ano, po ukončení profesních a rekvalifikačních kurzů získáváte OSVĚDČENÍ O PROFESNÍ KVALIFIKACI. Po absolvování odborných kurzů obdržíte certifikát o získané specializaci. Osvědčení a certifikáty jsou vždy v ceně kurzu.

Spolupracuje škola s Úřady práce?

Ano, kurzy jsou proplácené Úřady práce, o toto proplacení je však nutno Úřad práce požádat minimálně 60 dní před začátkem kurzu. V tomto případě si nejdříve vyberte typ kurz a začátek kurzu (na našich stránkách – Akreditované kurzy), poté se domluvte na ÚP, zda máte nárok na úhradu ÚP a pokud jste domluveni s ÚP, můžete se na vybraný kurz a termín přihlásit na stránkách ÚP, kde jsme vedeni jako Beauty kocept s.r.o. – pro kurzy v Praze a Derma Institut s.r.o. – pro kurzy v Hrdci Králové nebo na našich webových stránkách. Následně Vám přijde email od pí. Frýbert (bartova@beautyakademie.cz), kde budete mít základní informace ke kurzu. Při potvrzení účasti uveďte, že chcete žádat o úhradu kurzu ÚP a spolu s potvrzením napište do emailu ID datové schránky ÚP a kontaktní osobu, kde o příspěvek žádáte. My Vám potvrdíme, zda pro Vás máme v tomto termínu místo a pokud ano, zašleme Potvrzení o ceně a délce kurzu, spolu s Akreditací, na Úřad práce datovou zprávou. Vaše rezervace je automaticky zrušena 1 měsíc před začátkem kurzu (u víkendových kurzů je to individuální, rezervace místa je kratší), pokud není do vzdělávacího centra doručena potvrzení od Úřadu práce o schválení kurzu. Potvrzení nám dodáte Vy nebo ÚP datovou schránkou.

Najdu školu na sociálních sítích?

Ano, naleznete nás na Instagramu – beauty_akademie nebo na Facebooku – Beauty akademie. Účastníme se také odborných diskusí a naše lektorky jsou vyhledávanými konzultanty v oboru. Založili jsme a spravujeme největší profesionální Facebook skupinu, která má více než 10 tis. členů. Odkaz na FB skupinu: https://www.facebook.com/groups/167768600362639

Jaké jsou další výhody studentek rekvalifikačních a profesních kurzů BEAUTY AKADEMIE?

Stáváte se součástí projektu, ve kterém získáváte EXKLUZIVNÍ BALÍČEK VÝHOD, BONUSŮ A SLEV, který obsahuje slevy a výhody na další kurzy BEAUTY AKADEMIE, bonusy a slevy při nákupu vybavení do salonu a kosmetických přístrojů, bonusy a slevy při nákupu profesionálních kosmetických produktů, individuální poradenství a konzultace.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku?

Neváhejte nás kontaktovat a zeptat se na vše co Vás zajímá. Jsme tu pro Vás a Vaši spokojenost. Kontaktní telefon: +420 608 117 626, e-mail: dvorakova@beautyakademie.cz.

Těšíme se na Vás.

Tým Beauty akademie