Logo

Nejčastější otázky a odpovědi

BEAUTY AKADEMIE je kosmetickou školou s mnohaletou tradicí a skvělým materiálním a odborným zázemím. Patří mezi největší kosmetické školy pro odborné vzdělávání v České republice. Beauty akademie není jen školou, ale kompletním programem, který Vás bude provádět celým Vaším profesním životem.

Spolumajitelkou Beauty akademie je uznávaná specialistka v oboru Ing. Monika Kubová Dvořáková, která je garantem vzdělávání BEAUTY AKADEMIE, členkou představenstva Asociace kosmetických a kadeřnických oborů a je členkou pracovních skupin tvorby profesních a standardů Ministerstva zdravotnictví.

Je BEAUTY AKADEMIE akreditovanou školou a poskytuje certifikované kurzy?

Ano, Beauty akademie je akreditována Ministerstvem školství a autorizována Ministerstvem zdravotnictví. Patří mezi autorizovaná střediska NSK. Všechny kurzy jsou akreditované nebo certifikované. Akreditované kurzy je možno hradit Úřady práce. Podrobné informace naleznete na https://beautyakademie.cz/certifikace-a-autorizace/

V jakých městech se mohu ke studiu přihlásit?

Školící centra Beauty akademie najdete v Praze – Antala Staška 25, Praha 4 nebo v Hradci králové – Třída Karla IV. 1283/28, Hradec Králové. Obě centra jsou v dostupnosti MHD a v okolí je možnost parkování.

Jaké materiální zázemí škola nabízí?

Všechny učebny jsou vybaveny polohovatelnými elektrickými lehátky a nastavitelnými profesionálními židlemi. V kosmetické škole naleznete několik místností podle typu studia. Při práci používáme videoprojekci a nejmodernější výukové techniky. Studentky získávají také videomateriály, skripta, pracovní sešity a další materiály. Mají možnost využít také speciálních 3D figurín pro trénink dovedností. Vše, včetně spotřebovaného materiálu, je zahrnuto v ceně kurzu, modelky nic neplatí. Lektorky jsou Vám k dispozici i po ukončení kurzu k profesionálním konzultacím.

Pracuje škola s profesionálními estetickými přístroji?

Ano, škola je vybavena nejmodernějšími profesionálními kosmetickými a estetickými přístroji, které využívají nejvyhledávanější salony na celém světě jako jsou hydrodermabraze, ultrazvukové technologie, světelné technologie, elektroporační technologie a další. Škola má vlastní prodejní a servisní středisko profesionálních přístrojů, které studentky podle typu zvoleného kurzu, používají při svém studiu. Díky tomu se naučí nejmodernější postupy a dovednosti.

Kdo jsou lektoři kosmetické školy?

Vyučující mají odborné vzdělání a minimálně 10 letou praxi v oboru a jsou autorizovanými osobami Ministerstva zdravotnictví a schválenými lektory Ministerstva školství a tělovýchovy. Všichni lektoři mají také pedagogické vzdělání.

S jakou kosmetickou budu na kurzech pracovat?

Pracujeme se 3 profesionálními kosmetickými značkami, tak aby se studenti seznámili s různými produkty, postupy a metodami práce. Pracujeme s profesionálními kosmetickými značkami – italskou Mesmerie, francouzskou Carelika a maďarskou Stella. Naučíte se pracovat nejen s mnoha řadami kosmetických produktů, kombinovat a analyzovat, ale budete používat i nejmodernější produkty jako gelové liposomální masky, alginátové masky, peel of masky a další.

Mohu provádět profesi ihned po ukončení kurzu?

Ano, po složení profesní zkoušky v oboru můžete ihned požádat o živnostenské oprávnění ihned po ukončení kurzu bez odpovědného zástupce – garanta. Můžete ihned profesi vykonávat. Profesní zkouška je vždy v ceně kosmetického kurzu. Součástí kurzu je také podnikatelské minimum, které Vás provede začátky podnikání.

Dostanu po kurzu CERTIFIKÁT?

Ano, po ukončení profesních a rekvalifikačních kurzů získáváte OSVĚDČENÍ O PROFESNÍ KVALIFIKACI. Po absolvování odborných kurzů obdržíte certifikát o získané specializaci. Osvědčení a certifikáty jsou vždy v ceně kurzu.

Spolupracuje škola s Úřady práce?

Ano, pokud máte zájem o úhradu kurzu Úřadem práce, tak prosím kontaktujte e-mail:bartova@beautyakademie.cz. Do e-mailu prosím zašlete informaci, který typ kurzu a datum začátku kurzu jste si vybrali, Úřad práce a kontaktní osobu, se kterou jednáte. Potvrzení C zašleme na Úřad práce datovou schránkou a Vám v kopii na e-mail. Vždy je nezbytné veškerou dokumentaci dodat na Úřad práce nejpozději 60 dní před začátkem kurzu, doporučujeme však dříve, přihlášky na kurz uzavíráme vždy 30 dní před začátkem kurzu, kdy je nezbytné mít kurz od Úřadu práce schválen. V opačném případě negarantujeme rezervaci.

Najdu školu na sociálních sítích?

Ano, naleznete nás na Instagramu – beauty_akademie nebo na Facebooku – Beauty akademie. Účastníme se také odborných diskusí a naše lektorky jsou vyhledávanými konzultanty v oboru. Založili jsme a spravujeme největší profesionální Facebook skupinu, která má více než 10 tis. členů. Odkaz na FB skupinu: https://www.facebook.com/groups/167768600362639

Jaké jsou další výhody studentek rekvalifikačních a profesních kurzů BEAUTY AKADEMIE?

Stáváte se součástí projektu, ve kterém získáváte EXKLUZIVNÍ BALÍČEK VÝHOD, BONUSŮ A SLEV, který obsahuje slevy a výhody na další kurzy BEAUTY AKADEMIE, bonusy a slevy při nákupu vybavení do salonu a kosmetických přístrojů, bonusy a slevy při nákupu profesionálních kosmetických produktů, individuální poradenství a konzultace.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku?

Neváhejte nás kontaktovat a zeptat se na vše co Vás zajímá. Jsme tu pro Vás a Vaši spokojenost. Kontaktní telefon: +420 608 117 626, e-mail: dvorakova@beautyakademie.cz.

Těšíme se na Vás.

Tým Beauty akademie